11
Herhangi bir sorunuz mu var?
Şimdi Ara +90 (374) 217 57 37

Yds Kursları

YDS Kursu programlarımız hedef puan sistemine göre ayrı ayrı gruplarda verilmektedir. Yds gruplarında eğitime başlamak isteyen adayların puan hedeflerine göre İngilizce seviyelerinin orta alt ve orta seviyede olması gerekmektedir.

YDS (Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı)
YDS daha önceden bildiğiniz KPDS/ÜDS ve tüm dil sınavlarının yerine getirilmiştir.
YDS İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça için yılda 2 kez, diğer bütün diller için ise sadece İlkbahar döneminde yapılacağı açıklanmıştır.
ÖSYM tarafından ilk yapılacak YDS sınavı için örnek sorular yayınlanmıştır. Örnek sorulara göz atmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YDS sınav sonucunun önceki sınavlardaki yapıya göre 2 yıl geçerlilik süresi bulunmamakta aksine ömür boyu geçerliliği bulunmaktadır. Fakat ÖSYM bununla ilgili açıklamada bu şartın kurum ve kuruluşları bağlamadığını, istek doğrultusunda sınav sonuçlarının yenilenmesinin kurum ve kuruluşlar tarafından istenebileceğini dile getirmiştir.

Şubelerimizde Yds grupları düzenli olarak açılmaktadır. Yds kurslarımızda sınıf mevcutları 10 kişiliktir. Gruplara katılmak için erken kayıt yaptırmak gerekmektedir.